rezi.hu

Rizlingország várja Önt!

Illés Fanni szerezte a magyar csapat első érmét az eindhoveni úszó Európa-bajnokságon

Illés Fanni szerezte a magyar csapat első érmét az eindhoveni úszó Európa-bajnokságon, miután a harmadik helyen végzett a 100 m mell keddi döntőjében.

Versenyzőnk fantasztikus teljesítménnyel, délelőtti eredményén 44 századot javítva, 1:59.14 perccel lett bronzérmes. Kiválóan szerepelt Ráczkó Gitta is, aki délelőtti eredményénél 3.25 másodperccel úszott jobbat és 1:59.42-vel negyedikként ért célba.

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) tájékoztatása szerint 100 méter mellen Illés Fanni, 100 méter pillangón Sós Luca ért harmadikként célba.

A vasárnapig tartó Eb-n tizenhat magyar úszó vesz részt, akikkel szemben öt-hét érem megszerzése az elvárás, illetve legerősebb számában mindenkinek be kell jutnia a döntőbe.

Illés Fanni versenyt követő facebook bejegyzése: Végtelenül boldog vagyok, és köszönöm azoknak, akik hittek bennem! Még én sem fogtam fel. Egyáltalán nem számítottam erre az eredményre! Európa-bajnoki bronzérmes lettem megint! Az EB nem ért véget, tessék szurkolni nekünk!